Galeria Zdjęć » "Kto Ty jesteś?-Polak mały(...)"

Z okazji zbliżających się świąt państwowych Krasnoludki przypomniały sobie wiadomości na temat symboli narodowych. Wiedzą jakie barwy ma polska flaga, wiedzą jak wygląda godło Polski i jaką postawę należy przyjąć by z szacunkiem odśpiewać hymn narodowy - "Mazurka Dąbrowskiego". Maluszki oglądały krótki filmik edukacyjny poświęcony właśnie symbolom narodowym. Oglądaliśmy mapę Polski i wskazywaliśmy na niej morze, góry, rzeki oraz stolicę Polski. Dzieci w ramach przypomnienia, skąd się wzięła Warszawa słuchały polskiej legendy o Warsie i Sawie. Dowiedziały się, że Warszawa jest stolicą Polski. Dzieci znają już nazwę swojego kraju, wiedzą, że mieszkańcy Polski to Polacy.  Krasnoludki wykonały pracę plastyczną pt. "Orzeł Biały", wykorzystując farby oraz swoje dłonie. Dzieci zapoznały się również z polską walutą. Oglądały monety oraz banknoty w różnych nominałach. Bawiliśmy się również przy piosence "Jestem Polakiem", której uczyliśmy się na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.  


Kategoria: "Krasnoludki"
Data dodania: 2019-06-09 17:35:19

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
  2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
  3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
  4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
  5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
  6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
  8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
  9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje