Galeria Zdjęć » Dokarmiamy ptaki

W związku z zimą nie moglibyśmy nie mówić o dokarmianiu ptaków tą porą roku. Dlatego też w tygodniu 11.01-18.01 Krasnoludki poznały po trzy ptaki odlatujące do ciepłych krajów, gdyż zimy nie lubią (bocian, kukułka i jaskółka), trzy zostające przez cały rok (wróbel, sikorka, dzięcioł) oraz jeden ptaszek, który przylatuje do nas na zimę (gil). Słuchały odgłosów wydawanych przez te ptaki. Próbowały naśladować odgłosy bociana, wróbla oraz kukułki. Potrafią stać jak bocian i przybrać pozę jaskółki. Ponadto poznały powód dokarmiania ptaków zimą oraz co, to jest, jak wygląda karmnik i gdzie go wieszamy. Krasnoludki dowiedziały się czym karmi się ptaszki. Maluszki ćwiczyły liczenie w zakresie trzech oraz określały położenie ptaszka względem karmnika, używając przyimków: "nad", "pod", "przed", "za", "obok", "w". Oczywiście dzieci  uczestniczyły w zabawach ruchowych tematycznych, np.  naśladowały lot ptaków. Krasnoludki wykonały improwizację ruchową do utworu A. Vivaldiego "Zima". Wykorzystując piórka dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe.


Kategoria:
Data dodania: 2019-02-06 14:04:24

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
  2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
  3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
  4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
  5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
  6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
  8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
  9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje