bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog
Aktualności » My piszemy

Informacja o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020 / 2021

W związku ze wznowieniem pracy przedszkola informacji o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można uyzsjać w siedzibie przedszkola lub pod numerem telefony 32-286-65-32 od dnia 29.05.2020r. w godzinach 9.00 do 15.00;

Data dodania: 31.05.2020, 22:35, dodał(a): Administrator

Szanowni Rodzice !!

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. w nowym, wzmożonym reżimie sanitarnym zostanie otwarte nasze przedszkole dla dzieci, których rodzice wcześniej złożyli deklaracje korzystania z zajęć opiekuńczych w naszej placówce.

Jeśli ktoś z Państwa w późniejszym terminie nie będzie mógł sprawować opieki nad swoim dzieckiem w domu i będzie chciał skorzystać z opieki w przedszkolu powinien wcześniej „zdalnie” skontaktować się z wychowawcą grupy w celu zgłoszenia dziecka i wypełnienia stosownych dokumentów.

Bez wcześniejszego zgłoszenia i wypełnienia dokumentów oraz uzyskania ze strony przedszkola potwierdzenia przyjęcia, dziecko nie może być przyprowadzone do przedszkola.

Informacja o stanie przygotowania przedszkola na przyjęcie dzieci w nowym reżimie sanitarnym:

1. Opracowano i zastosowano na terenie przedszkola procedury zgodne z wytycznymi GIS, MZ oraz MEN .

2. Przygotowano dla rodziców i pracowników oświadczenia informujące dyrektora placówki o braku możliwości transmisji Covid 19.
  3. Przeprowadzono  kontrolę zapewniającą bezpieczeństwo sanitarne budynku przedszkola oraz placu zabaw.
  4. Pomieszczenia przedszkolne, w tym blok kuchenny przygotowano zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, przeorganizowano sale dzieci – zlikwidowano dywany, zabawki, których nie można zdezynfekować.
  5. Przygotowano i wyposażono izolatorium.

6.  Wyposażono pracowników w wymagane środki ochrony i dezynfekcji.

Proszę o zapoznanie się z procedurą działania przedszkola w trakcie pandemii COVID-19, która dostępna jest TUTAJ

Data dodania: 21.05.2020, 16:50, dodał(a): Administrator

Data dodania: 26.03.2020, 19:29, dodał(a): Administrator

Metody i formy pracy pedagogicznej nad kształtowaniem pojęć matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym

Ważną rolą przedszkola jest przygotowanie zasobu pojęciowego dziecka do zadań, jakim będzie ono musiało sprostać w szkole, w tym rozbudowywanie matematycznej sfery pojęciowej, która jest niewątpliwie dziedziną trudną ze względu na swoją abstrakcyjność. Szkolne nauczanie matematyki wymaga od dzieci rozumowania na odpowiednim poziomie i stosowania logiki operacyjnej.

Data dodania: 24.02.2020, 00:57, dodał(a): Celina Kozioł

SMOG

To zjawisko występuje wtedy, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, a warunki atmosferyczne – np. brak wiatru czy mgła – sprzyjają ich koncentracji.

Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, obok systemowych rozwiązań potrzebna jest zmiana nawyków.

Dzieci są szczególnie zagrożone smogiem ze względu na krótsze i węższe drogi oddechowe, niedojrzały układ detoksykacji, częste oddychanie przez usta, znaczną aktywność fizyczną i spędzanie czasu na zewnątrz.

Data dodania: 16.11.2019, 17:18, dodał(a): Celina Kozioł