Galeria Zdjęć » Teatr i muzyka

Krasnoludki zawitały do świata teatru i muzyki. Na zajęciach słuchały opowiadania i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. W oparciu o ilustracje miała miejsce pogadanka z dziećmi na temat teatrzyków dla dzieci. Wspominali teatrzyk w wykonaniu najstarszej grupy "Marynarzy" pt.: "Czerwony Kapturek". Dzieci poznały również kilka instrumentów muzycznych (dzwonki, marakasy/grzechotki, bębenek, tamburyn, trójkąt, kastaniety, talerze, klawesy). W piosence "Jestem muzykantem konszabelantem" Krasnoludki naśladowały grę na pianinie, trąbce, flecie, skrzypcach oraz bębenku. Rozpoznawały dźwięki poznanych instrumentów. Wyklaskiwały proste rytmy. Doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie czterech. Ustalały równoliczność zbiorów metodą łączenia w pary. Dzieci kształtowały swoją sprawność fizyczną w trakcie ćwiczeń gimnastycznych z użyciem szarf oraz krążków. Słuchały aktywnie muzyki klasycznej (A. Vivaldi "Wiosna") bawiąc się chustą animacyjną. Następnie malowały palcami nastrój muzyki. Dzieci bawiły się przy znanych utworach muzycznych, np. "Dwóm tańczyć się zachciało" itp. Krasnoludki poznawały zapis graficzny swojego imienia. Próbowały rozpoznać swoje imiona pośród innych oraz wyszukiwały takie same imiona (swoje). Maluszki oglądały także teatrzyk dla dzieci w wykonaniu nauczyciela.


Kategoria:
Data dodania: 2019-06-25 22:40:49

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
  2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
  3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
  4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
  5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
  6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
  8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
  9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje