bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog
O przedszkolu » Dokumenty placówki

Praca Przedszkola przebiega w oparciu o Statut, który określa:

• nazwę przedszkola,
  • cele,
  • zadania
  • organy przedszkola

Podstawa Wychowania Przedszkolnego, która:

• zawiera zadania przedszkola
  • określa, jakie dzieci nie obejmuje przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym
  • określa osiągnięcia dziecka na koniec wychowania przedszkolnego w zakresie obszaru:
  1. rozwoju fizycznego
  2. rozwoju emocjonalnego
  3. rozwoju społecznego
  4. rozwoju poznawczego
  • określa warunki i sposób realizacji zadań

___________________________________________________

Roczny plan pracy
Praca przedszkola opiera się na rocznym planie pracy wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczej z zadaniem kierunkowym:

Kształtowanie postaw dobrego przedszkolaka- człowieka poprzez zabawę

___________________________________________________

Przedszkolny Zestaw Programów obowiązujących na terenie placówki

• Program „Rozwój, wychowanie, edukacja” Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha. Wydawnictwo Nowa Era
  • Program do katechezy:
    - Religia 5-latek: "Jesteśmy dziećmi Bożymi" (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak; AZ-03-01/10/P0-1/11; nr programu: AZ-0-01/10, data zatwierdzenia podręcznika18.07.2011r.
    - Religia 6-latek; kl.0: "Kocham Pana Jezusa" (red.) ks. Paweł Płaczek; nr programu: AZ-0-01/18  z dnia 09.2018r.

__________________________________________________________

Wnioski z prowadzonego nadzoru - na rok szkolny 2020/2021

• Wzbogacanie oferty przedszkola, wykorzystując umiejętności nabyte podczas różnych szkoleń i warsztatów
  • Wyszukiwanie i udział przedszkola w konkursach zewnętrznych.
  • Dalsze włączanie rodziców w życie przedszkola i prowadzenie   współpracy ze środowiskiem lokalnym wykorzystując jego zasoby i możliwości.
  • Realizowanie zadań programu wychowania w przedszkolu, planu rocznego w sposób harmonijny i systematyczny
  • Poszukiwanie nowych pomysłów celem stworzenia innowacji pedagogicznej
  • Uświadamianie rodziców o miejscach, w których znajdują się informacje o działaniach podjętych przez przedszkole
  • Dalsze wzbogacanie metod i form pracy nauczycieli oraz wykorzystywanie w codziennej pracy wiedzy zdobytej podczas licznych warsztatów szkoleniowych.
  • Poszukiwanie nowych rozwiązań celem rozpoznawania potrzeb, możliwości rozwoju dzieci
  • Stymulowanie obszaru rozwoju dzieci zgodnie z zaobserwowanymi dysfunkcjami rozwojowymi i wspieranie dzieci zdolnych
  • Kontynuowanie i rozwijanie współpracy z PPPP