bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog
Nasze dzieci » "Marynarze"

Miesiąc WRZESIEŃ

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. PRZYJACIELE W PRZEDSZKOLU
  2. JESTEŚMY BEZPIECZNI
  3. RAZEM SIĘ BAWIMY
  4. RÓŻNI LUDZIE – TO MY
  5. PANI JESIEŃ I JEJ WSPANIAŁE STROJE

CELE OPERACYJNE: dziecko

- uczestniczy w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych

- wypowiada się na określony temat

- aktywnie uczestniczy w ćwiczeniach porannych

- uważnie słucha czytanego utworu literackiego

- bezpiecznie i poprawnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne

- nawiązuje spontaniczne relacje z innymi dziećmi w trakcie zabawy

- zna i stosuje zasady obowiązujące w grupie i w przedszkolu

- wykonuje prace plastyczne zgodnie z instrukcją

- usprawnia swój aparat mowy

- nazywa i wyraża wybrane emocje

- zna przedszkolne pomieszczenia i wie jak z nich korzystać

- potrafi rozpoznać swoje imię na wizytówce

- zna imiona koleżanek i kolegów

- przelicza w dostępnym dla siebie zakresie

- zna i wymienia charakterystyczne cechy lata

- podaje swoje imię i nazwisko

- rozwiązuje zagadki

- zna numery alarmowe (997, 998, 999, 112)

- wie, jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu

- rozpoznaje i nazywa kolory

- rysuje z zachowaniem chwytu pisarskiego

- obserwuje zmiany w przyrodzie

- klasyfikuje klocki

- śpiewa piosenkę

- dokonuje pomiaru długości

- dokonuje analizy i syntezy głoskowej i sylabowej wyrazów

- posługuje się pojęciami dotyczącymi zjawisk przyrody (opadanie liści, zbieranie zapasów na zimę, zapadanie w sen zimowy)

- rozpoznaje litery „O”, „o”, „A”, „a”

- ćwiczy aparat mowy

- rozróżnia emocje pozytywne i negatywne (uczucia przyjemne i nieprzyjemne)

- rysuje po śladzie

- rozpoznaje cyfry 1 i 2

- rozwija poczucie rytmu

- poznaje figurę geometryczną koło