bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog
Nasze dzieci » "Słoneczka"

Miesiąc WRZESIEŃ

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. Przedszkolaki to my
  2. Bezpieczne przedszkolaki zdobywają odznaki
  3. Razem ciekawie spędzamy czas
  4. Co lubi każdy z nas?

CELE OPERACYJNE - dziecko:

• przestrzega zasad bezpieczeństwa w sali i na placu zabaw
  • używa zwrotów grzecznościowych
  • ocenia swoje zachowanie
  • rozpoznaje, nazywa podstawowe emocje i je prezentuje, używając różnych form wyrazu
  • zna zasady zachowania się na ulicy
  • posługuje się swoim adresem zamieszkania
  • wypowiada się na temat ilustracji, opowiadania, formułując dłuższe wypowiedzi
  • rozwiązuje zagadki, odpowiada na pytania dotyczące treści utworu
  • układa i opowiada historyjki obrazkowe
  • wyszukuje różnice na obrazkach
  • wzbogaca słownictwo
  • rozpoznaje przedmioty po dotyku, określa ich kształt, fakturę
  • odczytuje globalnie wybrane wyrazy
  • dokonuje analizy sylabowej swojego imienia, rozróżnia głoski na początku i końcu imienia
  • doskonali koordynację wzrokowo-ruchową oraz słuchową
  • dokonuje syntezy głoskowej
  • wysłuchuje i odtwarza usłyszany rytm poprzez klaskanie, wymawianie rytmicznie zgłoski „kap”
  • wyróżnia głoskę „o” w nagłosie, śródgłosie, wygłosie
  • usprawnia aparat mowy
  • wykonuje ćwiczenia ortofoniczne
  • doskonali sprawność grafomotoryczną oraz manualną
  • określa położenie przedmiotów w przestrzeni, orientuje się w schemacie własnego ciała
  • rozpoznaje figury geometryczne i je porównuje
  • klasyfikuje przedmioty według wskazanej cechy
  • układa rytmy
  • dokonuje pomiarów długości za pomocą sznurka
  • zaznacza kierunki na powierzchni zgodnie z poleceniem nauczyciela
  • dodaje i odejmuje na konkretach, porównuje liczbę elementów w różnych zbiorach
  • stosuje określania: „dzisiaj”, „wczoraj”, „jutro
  • śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru,
  • wykonuje prace plastyczno-techniczne; doskonali sprawność manualną
  • posługuje się magnesem, wyjaśnia zasadę jego działania z.11.
  • prawidłowo wykonuje ćwiczenia gimnastyczne I.8.